Біблійний урок воскресіння Ісуса Христа. Християнські ресурси Біблійні тексти для дослідження

Тема:Життя Ісуса Христа

Опорні слова: Євангеліє, Месія, Голгофа, Вознесіння, благодать, фарисеї

Мета уроку: Познайомити з земним життямІсуса Христа використовуючи ікони, фотографії святих місць Єрусалиму, картини відомих художників, вірші великих поетів та духовну музику.

Завдання уроку:

1. Розкрити сенс добровільної жертви Спасителя.

2. Пробудити в душах дітей співчуття Ісусу Христу.

3. Усвідомити значення крилатих виразів:

«Нести свій хрест», «Дорога на Голгофу», «Минує чаша ця».

Обладнання для дітей:підручник, зошит, кросворд, смужки паперу.

Обладнання для вчителя:підручник, «Закон Божий» - керівництво для сім'ї та школи, ікони: «Благовіщення», «Різдво Христове», «Таємна вечеря», «Розп'яття», «Воскресіння Христове», «Преображення Христове», «Вознесіння Христове».

Технічне оснащення уроку: комп'ютер, інтерактивна дошка, проектор, презентація «Життя Ісуса Христа», запис духовної музики («Херувимська»).

Попередня робота : Спільно з батьками зобразити в малюнку один із епізодів життя Ісуса Христа Підготувати виставку малюнків. Вивчити із дітьми вірші.

План уроку :

    Організаційний момент (вірш, назва теми уроку).

    Повторення пройденого матеріалу (тест «Так – ні»).

    Підготовка до засвоєння нового матеріалу (відповідь питанням: навіщо Христос народився землі?).

    Пояснення нового матеріалу (оповідання вчителя та вірші дітей про різдво, юність, зрілість та смерть Спасителя на хресті з використанням презентації).

    Закріплення вивченого матеріалу (значення добровільної жертви Ісуса Христа).

    Рефлексія (відгадування кросворду).

    Підсумок уроку (домашнє завдання, підбиття підсумків конкурсу малюнків, читання оповідання-були «Сказання про диво»).

Хід уроку :

ОРГ.МОМЕНТ

Наш вік на землі швидкоплинний,

І тісне призначене коло,

А Бог незмінний і вічний –

Поета невідомий друг. А.Ахматова

Сьогодні ми поговоримо про життя Ісуса Христа. Хто такий Бог?

Послухайте вірш :

«Найлюблячий і добрий хоч буває дуже строгий,

найсильніший, справедливіший – хто це? Звісно Бог.

Все Він бачить, все Він чує, все Він знає про тебе,

і не приховаєш нічого ти – Він скрізь і скрізь».

Написала цей вірш Є. Єкімова.

Повторення пройденого матеріалу

Зараз ми повторимо пройдений матеріал. Проведемо тестування. Я роздам смужки паперу, а ви значками (+)(--) підтвердите або спростуйте вислів.

Православні храмина Русі виникли з прийняттям християнства; +

Матеріальна культуравище за духовну; __

Хрещення Русі було 988 року; +

Щоб урятувати людство від гріхів, Бог послав на землю свого сина Ісуса Христа; +

Русь хрестила велика княгиняОльга; __

Православ'я у перекладі з грецької означає «правильне, справжнє судження»; +

Християни вірять, що Ісус прикладом свого життя і смерті показав, що через любов, слухняність і віру в Бога люди можуть врятуватися і здобути вічне життя +

Підготовка до засвоєння нового матеріалу

Сьогодні ви дізнаєтесь детально про життя Ісуса Христа
Запис теми у зошит.

Хлопці, як ви вважаєте, навіщо Христос народився землі?

(врятувати всіх людей із полону гріха і відкрити померлим душам дорогу до раю)

Ось так серед суєти, гордині, сліз, у світ беззаконь, зла та злочину

був явлений людству Христос як майбутня жертва викуплення. Н Волохова

Що Бог посилає людям? ( благодать)

Робота з зошитами (Записуємо опорне слово – благодать)

А що це таке нам розповість …………

У благодаті Божа допомога,

Щоб нам впоратися з ворогом,

Лінню, злістю, страхом, брехнею

І будь-яким іншим гріхом. Є.Г.Санін

Як ви думаєте, хлопці, чому Бог так дбає про людей?

(Він творець людей)

Ми створіння Творця, Бога нашого Батька.

Все, що ти бачиш навколо, справа добрих Його рук:

це небо і земля, сонце, зірки та моря,

ліс, до якого ходиш ти, трави, ягоди, квіти.

Є.Єкімова

Пояснення нового матеріалу

Розповідь вчителя (презентація).

(1слайд «Життя Ісуса Христа»)

Зародження життя Ісуса Христа (Сина Божого) почалося з благої звістки Архангела Гавриїла.

(2слайд «Благовіщення» картина Дж.Тіссо 1894р.)

Хто такий ангел, нам розкаже….

Ангел – посланець неба, друг незримий,

Зберігає творіння Отця

Від колиски до могили,

І немає кохання його кінця.

К.Романов

Ангел був посланий Діві Марії, щоб повідомити, що вона народить синочка, але не простого, а Спасителя всім людям. Святе сімейство з Назарету прибуло до Віфлеєму на свою батьківщину. Марії настав термін народити.

(3слайд «Прибуття Святого сімейства до Віфлеєму» картина Л.О.Мерсона)

Будинки в місті були переповнені людьми, що приїхали з усіх боків, а нічліг ще не був знайдений. Йосип (заручений був з Марією) переживає і волає: О, бідні мої сивини! Маріє бідна моя!

Лягає вечір на рівнини, але неприкаяна родина.

Згустіли тіні, повітря холоне! Але що я, слабка людина?

Ні, не забуде Бог про Сина, і нам покаже наш нічліг!

А ось пастуша печера, нехай нам дасть притулок вертеп!

Мене не обдурила віра, і тут ми свій переломимо хліб.

М.Волохова

У цій печері і народився Спаситель світу

(4слайд фото «Срібна Віфлеємська зіркау гроті на місці, де народилося Немовля Христос»)

Це те місце, де відбулося Різдво Христове. Тут безліч свічок та 15 срібних лампад («світильників»).

Ніч тиха. По тверді хиткою

Зірки південні тремтять.

Очі матері з посмішкою

У ясла тихі дивляться.

Якого числа православні християни відзначають Різдво Христове? (сьомого січня)

А як ви святкуєте Різдво? ( ходимо по домівках і славимо Христа віршами та піснями, а нам подають гріш і пригощають солодощами)

Про Різдво Христове нам прочитає вірш ……

Про що співає тобі снігова завірюха?

Про далекі і теплі краї,

Про народження Немовляти – Бога,

Про волхвів і пастухів.

Про прекрасну Діву Марію

Про яскраву – яскраву зірку,

Про Ангелів, що славлять Бога,

Того, хто дарував порятунок Землі. О.Першина

Злий Ірод-цар, дізнавшись, що народилося довгоочікуване Немовля зі страху втратити свою владу, бачачи в Ньому суперника, вирішив занапастити Його. Але Бог беріг свого синочка. Він послав Ангела, який уві сні Йосипові сказав: «Устань, візьми немовля та матір Його, і біжи до Єгипту і будь там, доки не скажу тобі».

(5слайд гравюра з оригіналу А.Ельсхаймера «Втеча до Єгипту»)

Ірод убив сорок тисяч немовлят у Віфлеємі, сподіваючись, що серед них виявиться Спаситель.

Дорога до Єгипту сімейства Святого,

Вставайте, рятуватися час!

З тих, хто сьогодні залишиться вдома,

Не всі доживуть до ранку.

М.Волохова

Немовля зростало. Він разом із батьками багато працював. Йосип навчив Його теслярській справі. Перебуваючи у працях, Він зміцнювався духом.

Хто мені скаже, як називається вік людини, що йде за дитинством? ( отроцтво)

Одного разу Святе сімейство на Великдень (старозавітний) ходило до Єрусалиму, а Ісус, будучи незвичайним юнаком, затримався, щоб навчати людей Слову Божому. Батьки втратили Його і повернулися з підлогу – шляху назад, шукаючи Його.

(6слайд картина У.Х.Ханта «Отрок Ісус у храмі» 1860р.)

Коли вони Його знайшли, то висловили невдоволення Його поведінкою. Він відповів батькам: «Це ж дім Мого Отця». Але покірно послухався і пішов за своїми батьками. Марія всі слова Його берегла і зберігала у своєму серці.

На Святій землі часто спостерігається Божественна закономірність, де зливаються в тому самому місці події Старого і Нового завіту. Саме там, де єврейський народ, підходячи до міста Єрихону, пройшов дном річки, а води розступилися, у Новому завіті здійснилося Хрещення Ісуса Христа його родичем Іоанном Хрестителем.

(7слайд фото річки Йордан)

Після Хрещення Ісус іде до пустелі. Там Він сорок днів нічого не їв і був, спокушений дияволом, який усіляко умовляв Христа відмовитися від головної мети Спасителя.

(8 слайд картина І. Н. Крамського «Христос у пустелі» 1872р.)

Він відволікав Його: «Перетвори каміння на хліб, то стільки людей голодує». Христос відповів: «Не хлібом єдиним житиме людина, а всяким словом Божим». Нечистий говорив: «Поклонися мені, і я подарую тобі весь світ». Спаситель заперечив: «Господу Богові поклоняйся і Йому служи одному». Сатана не заспокоювався: «Кинься вниз, адже сказано на руках візьмуть тебе і нічого з тобою не станеться». Ісус відповів: «Не спокушай Господа, Бога твого». На слайді ви бачите камінь, на якому сидів у пустелі Христос.

З 30 років починається служіння Ісуса людям

.(9слайд картина А.А.Іванова «Явление Христа народу»)

Іоанн Хреститель, побачивши Христа, сказав народу: «Ось Спаситель, який візьме гріх світу на себе».

Скажіть, будь ласка, який вид діяльності займалися учні Ісуса Христа? ( вони ловили рибу)

(10 слайд фреска Італія Джусто де Менабуої «Покликання Андрія та Петра» фото - точна копія рибальського човна часів Ісуса Христа)

Своїх учнів Спаситель обрав поблизу міста Капернаум. Спочатку вони робили помилки. Наприклад, не пускали до Ісуса дітей.

Але Він рухом руки навести дітей їм наказав

І, обурюючись, їм сказав, що в Царство Боже в цілому світі

Увійдуть лише ті, хто був, як діти! Пристрастей, не знаючи за собою,

Чистий лагідним серцем і душею.

Христос починає свою проповідь. Він ходить містами та селищами, проповідуючи Євангеліє, викладаючи своє вчення у притчах. Головна заповідьЙого вчення – возлюби Бога всім серцем і Царство Боже відкриється всередині тебе.

Закріплення вивченого матеріалу

Перевірка сприйняття.

Що таке євангеліє? ( це чотири священні книги, авторами яких були: Матвій, Марк, Лука та Іван)

Хто такий Месія? ( Помазаник, Ісус Христос чи Спаситель)

Перше диво створив Христос у Канні Галілейській. Він перетворив воду на надзвичайно смачний напій для весілля на прохання своєї Матері

.(11слайд ікона Дуччо ді Буонінсінья «Шлюб у Канні» 1311р.)

Ще одне диво – воскресіння дочки Яїра. Народ, який був при цьому, сміявся, не вірячи в диво. Христос видалив усіх, залишивши поряд батьків та учнів.

(12слайд картина І.Є.Рєпіна «Воскресіння дочки Іаїра»)

Чергове диво, яке приголомшило весь народ – вигнання нечистого духу з одержимого. Біси попросили Христа дозволити їм увійти до свиней. Ісус погодився. І весь череда кинувся з крутості у воду і потонув.

(13слайд картина Дж.Тіссо «Вигнання бісів з одержимого»)

Подивіться на наступний слайд. .(14слайд кольорова літографія Д.Робертс «Гора Фавор» 1839р.)

Це гора Фавор, де відбулося Преображення Ісуса Христа. Нині там знаходяться два храми: в ім'я «Преображення Господнього» та церква в ім'я святих пророків Мойсея та Іллі, які були присутні при цій події. Храми прикрашені чудовою рослинністю.

(15слайд фреска Джотто «Воскресіння Лазаря»1308г.)

На цьому слайді ми бачимо ікону «Воскресіння Лазаря». Лазар лежав у труні чотири дні, і Господь воскресив його. Це єдина людина, яка дізналася про жах зходження в пекло (іншого місця перебування для померлих душ тоді ще не було) і повернулася у світ. Тут ми бачимо вхід у гробницю Лазаря. Нині вхід замурований.

Хресні страждання Христа розпочинаються з входу до Єрусалиму. Народ привітав Спасителя, а фарисеї готували вбивство

(16слайд ікона "Вхід Господнього до Єрусалиму").

Хто такі фарисеї? Про це нам розповість ….

Хто такі фарисеї?

Ті, хто ніс б'ють перед усіма,

Їхні справи ніби вірні,

Але перед Богом вони погані.

Так хочуть, щоб їх хвалили,

І про них лише говорили,

І скрізь їх помічали,

І з пошаною величали.

Є.А.Єкімова

Остання розмова з учнями перед Хресними муками називається Тайна вечеря.

(17слайд картина Н.Н.Ге «Таємна вечеря» 1883р.)

Тут Христос заповідає завжди причащатися своєї крові і тіла, щоб успадкувати вічне життя. Спаситель, причащаючи учнів, знав, що один зрадить Його. Юда був злодій і в нього увійшов нечистий дух, який і змусив негайно зрадити Христа фарисеям.

У Гефсиманському саду Ісус просив Отця Небесного «Нехай мине Мене чаша ця».

Як ви, хлопці, розумієте, що стали крилатим, цей вираз? ( просив позбавити Його страшної страти на хресті)

Хоча Христос був готовий до цієї страти. Він говорив: «Втім, не так, як я хочу, але як Ти, нехай буде воля, Твоя».

(18слайд картина Н.Н.Ге «У Гефсиманському саду».)

Христа заарештували, били, плювали в обличчя, надягли на голову терновий вінець, який у кров подряпав голову, але Він терпів під ударами катів. Йому самому довелося нести важкий хрест до місця страти. -

Як ви розумієте крилатий вислів «Нести свій хрест»? ( гідно переносити всі тяготи земного життя, не порушуючи заповідей Божих)

Місце Розп'яття Христа називається Голгофа. Запам'ятайте – це одне із опорних слів нашого уроку.

(19слайд картина Тінторетто «Шлях на Голгофу»)

Магдалина билася і плакала,

Учень коханий камінь,

А туди, де мовчки мати стояла

Так ніхто подивитись і не наважився.

А.Ахматова 1940р.

Як, хлопці, ви розумієте крилатий вислів «Дорога на Голгофу»? ( Переносити в житті якісь труднощі та спокуси, порівнюючи їх із Христовою Голгофою)

Тільки Бог міг сказати такі слова: «Отче! Вибач їм, бо не знають, що творять!

(20 слайд картина Дуччоді Буонінсінья «Розп'яття» 1311р._

Тут ми спостерігаємо ще одне диво: саме на місці Розп'яття виявилася могила Адама – першої людини. Гріхи Адама у буквальному значенні були обмиті і освячені кров'ю Спасителя.

Хор ангелів велику годину прославив,

І небеса розплавились у вогні.

Батькові сказав: «Що Мене залишив?»

А Матері: «О, не плач про Мене…»

А. Ахматова 1940г

Тіло Христа було покладено у нову, найближчу печеру (труну). Вхід у неї закривав важкий камінь. І була поставлена ​​варта, щоб не вкрали тіло і не оголосили: Христос воскрес!

(21 слайд картина А.Чізери «Положення у труну»)

(22слайд фото на підлозі межі позначено місце, де росло чудове дерево Хреста)

На наступному слайді ми бачимо місце зростання чудесного дерева, з якого був зроблений хрест Христів. Дерево мало три різні гілки: сосни, кедра та кипариса. На вигляд воно було кострубатим, тому священик Кайяфа вирішив, що на ньому Ісус буде мучитися сильніше, а страта буде більш принизливою.

На третій день після розп'яття Христос воскрес. Варта в паніці розбіглася. Після воскресіння Він сорок днів був своїм учням і тим, хто в Нього повірив.

Подивіться на слайд ( 23слайд картина А.А.Іванова «Явлення Христа Марії Магдалині після воскресіння»)

Тут ми бачимо Марію Магдалину. Пізніше вона стала святою, якою у наш час моляться тисячі православних християн.

(24 слайд картина Караваджо «Невіра Хоми»1600г.)

Одного разу Христос став своїм учням, але серед них не було апостола Хоми. Хома побачив Христа пізніше і сказав: «Поки не доторкнуся до Його рани, не повірю, що Він воскрес». На що Христос відповів: «Блаженні, що не бачили, але повірили».

(25 слайд ікона «Воскресіння. Збіжжя в пекло» р. Ярославль 1680г).

На наступному слайді ми бачимо ікону «Зіслання в пекло», де Спаситель забирає з пекла душі праведників і підносить їх до райських обителів.

З того часу кожен сьомий день тижня нагадує нам про цей великий, значущий день.

Неділя - день великий у цей день Христос воскрес,

І на ранкову службу запрошує благовіст.

Ось і ти весь день недільний тільки Богові посвяти,

У храм сходи, друзів провідай, усім як сонечко світи.

Є.А.Єкімова

Через сорок днів після Воскресіння Ісус благословив учнів нести людям у різні країнипроповідь нової віри.

Самостійне читання уривка у підручнику стор.42-43

Діти читають про те, що коли Христос благословляв учнів, Він став віддалятися від них і підноситись на Небо. На цьому закінчилася земна місія Христа. А Вознесіння святкується православними як одне з головних свят

Як ви розумієте слова Христа «Немає більше тієї любові, як якщо хтось покладе душу свою за друга свою»? ( Христос віддав своє життя заради спасіння всього людства. І кожен з нас може пожертвувати собою, але врятувати друга. Це і є виконання однієї із заповідей «Люби ближнього свого як самого себе».)

Народившись на землі, проживши людське життяі віддавши її за спасіння людства, Христос назавжди лишився з нами! Він – Живий Бог, і кожен може прийти до Нього у своєму серці.

Богом нам дана душа – це маленький наш храм.

Заглянь швидше туди: чи сьогодні там чисто?

У храмі своєї душі все порядок наведемо,

Тільки з чистою душеюу храм небесний ми ввійдемо.

А про те, що таке Царство Небесне нам прочитає вірш.

У Царстві Небесному всі в радості живуть,

Там вічне блаженство та ангели співають.

Чудова обитель, де світ кохання, спокій,

І кожен її мешканець у Господа святий.

Хто Бога дуже любить, на допомогу всім іде

Той душу не загубить, у Небесний рай увійде.

Рефлексія.

Щоб перевірити, як ви засвоїли матеріал, пропоную вам відгадати вікторину

На закінчення уроку послухайте оповідання – бувальство «Сказання про чудо».

Від Різдва Христового в 1463 році, за благочестивого князя Київського Симеона і за блаженного архімандрита Миколи в Лаврі сталося диво. На той час у печерах завідував господарством хтось із братії - ієромонах Діонісій. На Великий День – Світле Христове Воскресіння– він увійшов до печери преподобного Антоніяпомолитися перед святими мощами. Помолившись, Діонісій звернувся до спочиваючих угодників Божих: - Святі отці та браття! Сьогодні Великий День! Христос Воскресе! І відразу, як грім, пролунав у відповідь голос, що пролунав від усіх мощей: - Воістину Воскрес!

Як можна пояснити таке диво? ( у Бога всі живі, у Бога немає мертвих)

Запишіть домашнє завдання:

Мені дуже сподобалася ваша робота на уроці. Ви були зосереджені, активні, дружно відповідали на запитання, були дуже уважні. Я дякую вам за роботу на уроці.

Література:

    Г.Юдін «Ходіння на Святу Землю»: Москва «Біле місто» -2007р.

    С.Ф.Іванова «Вступ до храму слова»: Москва «Отчий дім» -2006р.

    Н. Волохова «Сценарії для дітей»: Москва «Даніловський благовісник» -2003р.

    Журнал « Православний світ» - №7 2006р.

    Є.А.Єкімова « Православна абеткау віршах»: Мінськ, Свято – Єлизаветенський монастир – 2010р.

    Л.Лавров "Зернятка": Рязань "Зерна" - 2012р.

    Л.Л.Шевченка «Православна культура»: Москва «Центр підтримки культурно-історичних традицій Вітчизни» - 2004р.

    О.Першина «Сріблястий дзвіночок Різдва»: Москва «Прихід храму Святого Духа зішестя» – 2010р.

    К.Ронанов «Мій ангел»: Москва «Горлиця» - 2009р.

    Т.А.Костюкова та ін. «Основи православної культури»: Москва «Дрова» – 2012р.

Примітка:

Уроки були розроблені та випробувані в старшій групіНедільна школа церкви "Преображення" м. Кірова. Ці уроки були проведені як продовження вивчення Біблії індуктивним методом для дітей у циклі уроків "У Господа Спасіння!" (Див. посібник на сайті www.ehbkirov.ru)

Цикл уроків з Євангелія від Марка розрахований на одне півріччя недільній школі. Мета уроків: не лише донести до дітей певні біблійні істини, але зробити їх учасником процесу дослідження Писання, спонукати їх до особистого читання та застосування Біблії.

Є додатки: надрукований текст Євангелія на кожен урок для роздачі дітям (у кого немає своєї Біблії), уроки з відмітками для вчителя, надруковані Золоті вірші (букви можна розфарбовувати), завдання для виконання будинку, схеми-ілюстрації.

Біблійний текст:Марк. 5:22-24, 35-43

Головна думка:

1) Показати дітям, що Ісусові належить влада над життям та смертю людини;

2) На прикладі цієї історії ще раз підкреслити, що Ісус є всесильним Богом і ми повинні підкорити Йому своє життя.

Золотий вірш: "Не бійся, тільки віруй." Марк.5:36

1. Огляд тексту

Минулого разу ми говорили про те, що . Сьогодні ми ще дізнаємося про Ісуса, наприкінці уроку спробуйте самі назвати, що ще про Нього ви дізналися.

Прочитайте уважно та обведіть овалом усі слова, які допомагають нам зрозуміти, що переживав начальник синагоги. (Він впав навколішки перед Ісусом, він просив посилено, він боявся – усе це передає сильний розпач, у якому був Яїр)

Підкресліть усі слова, які показують, які переживання були у людей із дому Яїру. (вони були збентежені - розгублені, вони плакали і голосно кричали, були збентежені, тобто втратили надію - таким чином ми бачимо, що близькі Яїра також переживали глибокий розпач). Підкресліть якимось кольором слово, яке показує реакцію родичів Яїра на заяву Ісуса про те, що дівчина просто спить. (вони сміялись).

Поставте на полях букву У (учні) скрізь, де йдеться про учнів Ісуса. Виділіть іншим кольором слова, які описують реакцію учнів на зцілення (здивування).

Як саме Ісус зцілив дівчину? (Сказав їй: «встань»)

Які незнайомі слова трапляються?

2. Задаємо питання.

Давайте на дошці зробимо два стовпчики. В один напишемо, що переживали родичі Яїра, в іншому – що переживав сам Яїр. Ми вже бачимо, що й ті й інші переживали сильний смуток та розпач.

Але чим відрізняється Яір у своєму розпачі та його близькі? (Дайте дітям можливість самим знайти відповідь) Яке слово у тексті нам допомагає відповісти правильно на це запитання?

Ми виділили «сміялися» - рідні Яїра сміялися з того, що Ісус здатний воскресити дівчину. Але Яір поводився зовсім не так - він не просто переживає і засмучується, він біжить до Ісуса, просить Його про допомогу. Потім після того, як Яір чує, що дочка померла, він все ж таки разом з Ісусом йде до свого дому і заходить до кімнати, де лежить померла дівчинка. Яір до кінця сподівається! Він не опускає руки, але розуміє, що в повному відчаї він має лише одну надію – Ісус.
Чи відчуває начальник синагоги страх? Так. Але чому вірить Яір? Він вірить словам Христа: «Не бійся, тільки віруй».

Ви відзначили вірші, у яких йдеться про учнів. Ми нічого не знаємо, чи переживали учні за Іаїра, вони в принципі взагалі не беруть участі у воскресінні дівчинки.

Навіщо, на вашу думку, Ісус так наполегливо бере їх із собою і навіть запрошує до кімнати, в якій відбулося воскресіння? (запропонувати дітям подумати, згадати минулі уроки, навіщо Ісус взагалі обрав учнів)

Подивіться реакцію учнів – це наш ключик до розуміння. Учні дуже здивувалися. Їх вразило те, що Ісус може воскресити людину. Зверніть увагу, як Ісус воскресив? Одним словом.

Ісус узяв із собою учнів, щоб вони побачили на власні очі Його силу та владу над смертю. До того вони бачили, як слову Ісуса підкорилася буря – сили природи. Тепер вони бачать, що слову Ісуса підкоряється смерть. Згадайте, Ісус закликає до себе учнів, щоб вони були з Ним, тобто бачили весь характер Христа, все, що Він робить. Це необхідно для того, щоб вони самі повірили, а потім засвідчили про все побачене.

3. Дістаємо перлину

У цій історії для нас є важливий урок: що б не трапилося в нашому житті, ніколи наш відчай і скорбота не повинні відвести нас від НАДІЇ на Христа. Яір продовжував сподіватися на Ісуса, він вірив, що Ісус поруч з ним і отже ситуація перебуває під контролем, незважаючи на те, що з погляду його близьких це було неймовірно, навіть смішно. Запам'ятайте: ніколи ми не повинні втрачати надію на Господа, у найважчих обставинах вірте, що Бог має владу і силу над усім світом, а значить, Він може діяти і в нашому житті. В історії з Яїром Ісус показав свою владу над смертю та зцілив дівчину.

Але ви повинні знати, що не завжди проблема, з якою ми стикаємося, вирішується саме так, як ми того хотіли б. «Чи має Бог зціляти чи воскресати померлих за нашими молитвами? Зовсім ні – Господь може дати зцілення або його не дати. Наприклад, чи Ісус воскресив усіх мертвих, коли Він був на землі? Ні. Пізніше, коли 12 апостолів були послані на проповідь Євангелія, 11 з них померли мученицькою смертю – Господь не позбавив їх мук і болю. В історії з Яїром Ісус зцілює для того, щоб явити людям Свою владу, щоб у Нього повірили, і щоб виконати пророцтва Старого Завіту, в якому сказано, що Месія буде воскресати мертвих. З таких історій в Євангеліє ми повинні усвідомити, що Ісус має силу воскресати, а також те, що ніхто з зневірених не повинен втрачати надію на Христа.

Хлопці минулого разу і сьогодні на уроці ми бачили, як в Євангеліє нам показується, що Христос має абсолютну владу над силами природи і навіть над смертю. Як ви думаєте, Бог, у чиїй руці знаходиться життя і смерть, чи гідний того, щоб ми підкорили Йому своє життя, слухалися Його? Чи належить наше життя нам, чи можемо ми робити і творити, що хочемо і думати при цьому, що ми керуємо своїм життям? Я думаю що ні. Згадайте пророка Йону, чи належало йому його життя? Ні, в Божих руках було помістити його на краю загибелі, а потім позбавити смерті. Діти, я сподіваюся, що ви підкорили своє життя Господу.

Якось двоє хлопчиків міркували:

Ігор каже: «Я вважаю, що людина – господар свого життя. Сподіватися треба тільки на себе. Андрій йому відповідає: "А тобі належить твоє життя?" Ігор каже: «Звичайно. А кому ж ще? Минуло кілька днів. Хлопці мали піти на рибалку в суботу вранці, але Андрій даремно чекав на Ігоря – той не прийшов. Коли хлопчики зателефонували, Ігор повідомив, що захворів на ангіну і тепер цілий тиждень лежатиме вдома. Тоді Андрій йому каже: "Так ти змуси своє горло не хворіти." Ігор обурюється: «Ну як я його примушу, воно мене не послухає.» Тут Андрій розчаровано промовив: "Якщо твоє горло тебе не слухається, як же ти можеш командувати всім своїм життям?"

Давайте ми пам'ятатимемо, що Христу належить і кориться все у цьому світі. На жаль, все, окрім людини. Нехай ваша душа буде підкорена Господу, коріться Його слову.

Урок на тему № 2 (2.7 - 2.8 )

« Страждання, смерть і воскресіння Ісуса Христа»

(«Основи православної культури» А.В. Бородіна)

Складено вчителем ОПК МОУ ЗОШ №4 ст. Ольгінській

Краснодарського краю

Уринової Наталією Андріївною

Завдання: познайомити учнів із подіями останніх днів життя Ісуса Христа.

Ціль: виховання інтересу до історії православної культури

Засоби навчання:мультимедійні слайди.

Основний зміст уроку:

  1. Відновити хроніку подій останнього тижня життя Христа.
  2. Роль життя, розп'яття, смерті та воскресіння Христа в історії людства.

Хід уроку

Актуалізація знань

Слово вчителя:

На цьому уроці ми познайомимося з подіями, пов'язаними з останнім тижнемжиття Ісуса. Як усе було? Чому трагічні події багатовікової давності перевернули історію людства? Чому після тих подій почалася інша ера-ерамилосердя? Давайте послухаємо виступи волонтерів і дізнаємося про все.

Знайомство з новим матеріалом

Вхід до Єрусалиму

Слайд 1

Вхід Господній до Єрусалиму

Вербна неділя

За тиждень до настання свята Великодня Ісус Христос попрямував до Єрусалиму.

Так як Він дуже втомився, то апостоли привели молодого і смирного осля, поклали на нього свій одяг і допомогли сісти на нього Вчителю, а самі йшли навкруги. Коли Він їхав, тисячі народу зібралися подивитися на Господа та помолитися Йому.

Всі вже знали про Його чудеса; знали, як Він зцілював хворих.

розповідають про події того часу)

  1. Усі із захопленням зустрічали Господа. Тільки злі єврейські вчителі, архієреї та начальники злісно дивилися на це торжество. Вони заздрили Ісусу Христу, що всі Його так люблять і прославляють і жорстоко зненавиділи Його.
  1. Через день, по вході до Єрусалиму, Господь вирушив до церкви.

Слайд 2

  1. Він вигнав торговців із храму, розсипав гроші міняв і сказав їм: «Ідіть геть геть! Храм є дім Божий, дім Отця Мого Небесного, а ви перетворили його на якусь крамницю!»

Слайд 3

таємна вечеря

Чистий четвер

  1. Христос узяв хліб, розламав його на частини і, подаючи учням, сказав:

Прийміть, їсте Моє Тіло, що віддається на муки за гріхи всіх людей,

Заради їхнього порятунку.

Потім Він узяв чашу з вином і, подаючи апостолам, сказав:

Пийте з неї все, це Кров моя, яка проливається заради вашого спасіння.

Слайд 4

Моління в Гефсиманському саду

  1. -Довго і палко молився Ісус Христос. Уже учні Його давно заснули, вже на сході з'явилася смужка зорі, а Христос, стомлений, усе ще продовжував свою святу молитву. Час страждань його наближався, і Він молився тепер і просив у Бога, Свого Батька, допомоги для перенесення всіх майбутніх Йому мук.

Слайд 5

Передання Ісуса

Страсна п'ятниця

  1. І ось між учнями Христа знайшовся зрадник. Цього апостола звали Юда. Він пішов до ворогів свого Учителя і сказав:
  2. — Що ви дасте мені, якщо я вкажу нагоду, коли Христос буде один і Його
    можна буде схопити?
  3. Вони запропонували йому тридцять срібняків. Юда взяв гроші і погодився зрадити Господа. Через кілька днів, коли Христос молився в саду, Юда сповістив про це єврейських начальників і сказав їм:
  4. - Ідіть за мною і беріть Того, Кого я поцілую.

Слайд 6

Розп'яття та смерть Ісуса

Пристрасна субота

  1. Вимагаючи смерті Ісуса Христа, натовп несамовито кричав:

— Розіпни Його! Розіпни Його!

І ось Сина Божого Ісуса Христа присудили до розп'яття і віддали у розпорядження брутальних солдатів.

Слайд 7

  1. Страшний біль переносив Спаситель, але жодним словом Він не образив мучителів. Він молився за них і говорив:

Боже, пробач їм, вони не розуміють, що роблять.

Слайд 8

  1. Відчуваючи наближення смерті, Спаситель сказав:

- Батьку, в руки Твої віддаю душу Мою! — І зараз помер.

Надвечір цього дня благочестивий чоловік на ім'я Йосип зняв тіло Господа з хреста, загорнув його в чисте полотно і поховав у новій печері у своєму саду, в Гефсиманії.

Слайд 9

Воскресіння Господнє

  1. Марія Магдалина, вся в сльозах, не розглянула, хто стоїть перед нею, і, думаючи, що це садівник, відповіла: — Пане, якщо ти взяв Його, скажи мені, де ти поклав Його, і я візьму Його. У відповідь вона чує знайомий голос:

- Маріє! Магдалина глянула і бачить: перед нею Сам Воскреслий Христос.

- Вчитель! — вигукнула вона у захваті і кинулась до Нього. Але Господь сказав їй:

— Не торкайся до Мене, іди ж до Моїх братів, учнів, і скажи їм, що Я сходжу до Отця Мого та Батька вашого, до Бога Мого та Бога вашого.

  1. Сорок днів прожив Господь Ісус Христос на землі після воскресіння з мертвих.

Весь цей час Він продовжував давати настанови своїм учням і говорив до них:

- Ідіть по всій землі, хрестіть людей і вчіть вірувати в Бога Отця, у Бога Сина

І в Бога Святого Духа.Сорок днів прожив Господь Ісус Христос на землі

Після свого воскресіння з мертвих.

Слайд 10

Вознесіння Господнє

  1. Сорокового дня Господь вийшов з учнями на одну гору, попрощався з ними і благословив їх. Потім, потроху віддаляючись, Він почав підніматися до неба все вище і вище і, нарешті, зовсім зник за хмарами. Він піднявся до Бога Отця на небо.

Слайд 11

  1. І зараз Він з любов'ю дивиться і благословляє вас;
  1. Він радіє, що ви любите Його та охоче читаєте розповіді про Його життя на землі.
  1. Так Ісус Христос піднявся на небо.

Узагальнення знань на тему заняття

  1. Чому давні юдеї не зрозуміли сенсу вчення Ісуса?
  2. Чому ми називаємо кожен день перебування Ісуса на землі Великому?
  3. Де зберігається Плащаниця Спасителя?
  4. Про що молився Ісус у Гефсиманському саду?
  5. Яке таїнство відбувається Православною Церквоюна згадку про Тайну вечерю? (Євхаристія-Причастя).
  6. Які православні свята, пов'язані з останніми днямиІсусе, відзначає весь православний світ? Чому вони називаються «минущими»?
  7. Що означають нові поняття та слова:осанна, Тайна вечеря, Понтій Пілат, мироносиці, Йосип Аримафейський, Никодим?

Час «Дізнайся та Послужи» можна провести як час спілкування з дітьми. Виберіть одне із запропонованих питань: Розкажи, коли і як ти потоваришував з Ісусом. Що тобі означає «дружити з Ісусом»? Розкажи, яким другом для тебе є Ісус. Розкажи одне диво, яке зробив тобі Ісус. Якщо хочете, замість часу спілкування пограйте з дітьми у веселу гру.

2. Біблійна історія: «Симеон і Ганна благословляють Немовля Ісуса» (Лк. 2:21-40)

ВСТУП (ПИТАННЯ): Скажи, твої батьки розповідали тобі щось про те, як ти народився? Ти знаєш, у якому місті народився? (Задайте питання кільком дітям, вислухайте відповіді.) Що це було за рік? Може, ти знаєш навіть, коли доби ти народився: вранці, вдень, увечері чи вночі? Можливо, батьки показували тобі паспорт новонародженого, в якому записано всі ці відомості. ПРОПОЗИЦІЯ-ЗВ'ЯЗОК: Ісус Христос народився на землі, як народжуються всі діти. Звичайно, Його батькам не вручили жодного паспорта про їхнього новонародженого Сина, але відомості про Його народження записані в Біблії. ХІД ПОДІЙ:

1.Ісус народився у Віфлеємі.

Розкажи, що ти знаєш про народження Ісуса. (Вислухайте відповіді дітей та використовуйте їх для подальшої розповіді історії.) Ісус народився у Віфлеємі. Це місто ще називають містом Давидовим, тому що у Віфлеємі також народився цар Давид. А де у Віфлеємі народився Ісус? Не в пологовому будинку, не в лікарні, а в невеликому сараї. Тоді була зима. Ніч... Вночі, як правило, холодніше, чи не так? Сарай, звичайно, має дах, двері, але це все одно не будинок. У сараї не було теплої печі чи каміна. На підлозі не лежали гарні килими. Там не було ліжка чи дивана, прилягти можна було лише на землі, на підстилці із сіна. Там, звичайно, прибирають іноді, але зазвичай там тримається стійкий і не дуже приємний запах. І все-таки для батьків Ісуса це місце було не таким поганим. У сараї було краще, ніж на вулиці. Над головою був дах, який захищав від негоди. На сіні теж можна було непогано виспатись. Дихання тварин зігрівало повітря. А годівницю для худоби можна було пристосувати під колиску новонародженого Ісуса.

2. Немовляті дають ім'я «Бог спасає» (вірш 21).

Швидше за все, у Йосипа та Марії у Віфлеємі були якісь знайомі. Можливо, вони перейшли до них. Марії треба було трохи відпочити після пологів, а Ісус був ще дуже маленьким, щоб Його батьки могли одразу вирушити додому. Коли новонародженому Малому виповнилося 8 днів, Йому дали ім'я Ісус. Знаєш, чому Його назвали саме так? Так сказав назвати дитину Ангел, який явився Марії ще до народження Ісуса. У перекладі нашою мовою це ім'я означає «Бог спасає». Йосип та Марія вірили, що Ісус стане Спасителем для всіх людей. Я хочу, щоб ти теж знав: Ісус – Спаситель і для тих людей, які жили раніше, і для тих, які зараз живуть. Він – Спаситель навіть для тих, хто ще народиться і житиме на землі. Ісус Христос – Спаситель всього світу (повісити ГІ на дошці). Може, ти думаєш: «А від чого треба рятувати всіх людей? Чому Ісуса називають Спасителем? Справа в тому, що і ти, і кожна людина на землі народжується з бажанням грішити. Тому кожна людина встигає зробити багато різних гріхів. Як ти гадаєш, що таке гріх? (Діти відповідають.) Гріх – це все те погане, що ти робиш, думаєш чи кажеш. А ти колись грішив? Гріхи заважають людині дружити з Богом. Тому і народився Ісус Христос – Спаситель для всього світу. Він народився, щоб урятувати від гріхів кожного, і тебе, якщо ти захочеш.

3.Посвята дитини Господу (вірші 22-24).

Отже, Маля назвали Ісусом, як і сказав Ангел Божий. Нагадай мені, будь ласка, що означає це ім'я? (Діти відповідають.) Згідно з ухваленим законом в Ізраїлі, новонародженого малюка потрібно було принести до храму для благословення. Там за дитину молилися та посвячували на служіння Богові. А ще батькам малюка треба було принести із собою два подарунки Богові, тобто. дві жертви (це могли бути дві горлиці або два молоді голуби). Один подарунок був на знак подяки за сина чи доньку, а інший – на знак подяки за відновлення здоров'я мами після пологів. Найближчий храм був у Єрусалимі. Це було приблизно за вісім кілометрів від Віфлеєму. Тобто до Єрусалиму можна було дійти пішки всього за кілька годин. І ось, коли Ісусу виповнилося 40 днів від народження, Йосип і Марія попрощалися зі своїми знайомими і вирушили з Віфлеєму до Єрусалиму, щоб зайти до храму, а потім уже повернутися додому до Назарета. Давай і ми разом ними перейдемо з Віфлеєму до Єрусалиму. Для цього потрібно буде піднятися, ходити по кімнаті, а коли я лясну в долоні, тобі треба швидко сісти, але не обов'язково не на своє місце. (Пограйте з дітьми.) А тепер уяви, що ми з тобою в Єрусалимі.

4.Симеон благословляє Немовля-Спасителя (вірші 25-32).

В ті часи в Єрусалимі жила одна людина на ім'я Симеон. Він дуже любив Бога. Він знав, що Бог пообіцяв людям дати Спасителя. І багато хто чекав, коли ж ця обіцянка здійсниться. Симеон теж чекав. Він був уже дуже старим, а Спасителя ще не було. Іноді Симеон думав, що незабаром він постаріє і помре, так і не дочекавшись Спасителя. Тоді Бог відкрив йому, що він не помре доти, доки не побачить Спасителя на власні очі. Старий Симеон чекав на це щодня. Одного разу Бог знову звернувся до Симеона і сказав йому йти до храму. Симеон одразу ж зрозумів: нарешті настав той день, на який він так довго чекав! Тепер здійсниться його мрія! «О, невже я дочекався? О, невже я сьогодні побачу обіцяного Спасителя? – з такими думками Симеон поспішив до храму. Там він побачив, як Йосип та Марія з дитиною заходять до храму. Він відчув, що ця дитина є Спасителем, обіцяним Богом. Симеон узяв маленького Ісуса на руки і почав голосно славити Бога: «Дякую тобі, Господи! Нині радіє моє серце: я дочекався! Тепер я можу померти спокійно, бо мої очі побачили Спасителя, Якого Ти дав усім народам. І єврейському народу, та всім іншим. Бо Він є Спасителем для всіх». Симеон радів і славив Бога, бо зрозумів: Ісус – Спаситель для всього світу. І ти це знаєш. Ти можеш славити Бога за це. Ісус – Спаситель і для України, і для Росії. Для людей із білою шкірою та для людей із темною шкірою. Для молодих та літніх. Для всіх країн та племен по всій землі. Ісус Христос є Спасителем для кожної людини. Застосування 2: Ісус Христос народився для того, щоб здійснився Божий план спасіння кожної людини, у тому числі й тебе. Народження Ісуса на землі було частиною цього плану. А що було потім, коли Ісус став дорослим? (Відповіді дітей.) Він ходив серед людей і розповідав про Бога, як можна врятуватися від гріхів і подружитися з Живим Богом. Потім Ісус помер на хресті за гріхи всіх людей на землі, а потім воскрес. Ісус є єдиним, хто може забрати гріхи людини, якщо людина цього захоче. Як ти думаєш, що людині потрібно зробити, щоб Ісус забрав її гріхи? (Відповіді дітей.) Так, визнати себе грішним, повірити в Ісуса, попросити у Нього прощення за свої гріхи. І що відбувається тоді? (Відповіді дітей.) Так, людина стає дитиною Бога. Бог прощає людині гріхи. Інакше кажучи, людина отримує порятунок. Ти можеш молитися за твоїх близьких, які ще нічого не знають про цей Божий план, щоб Ісус Христос став і їхнім особистим Спасителем.

5. Слова Симеона до Марії (вірші 33-35).

Знаєш, такий вибір – повірити в Ісуса як свого Спасителя – потрібно було зробити навіть батькам Ісуса. Симеон це розумів. Він бачив, як Йосип та Марія були здивовані його словами. Тому після того, як благословив їх, він сказав Марії: “Тобі доведеться багато страждати за Сина, коли Він стане дорослим, бо не всі повірять у Нього. Багатьом не сподобається те, що Він говоритиме і робитиме. Його слова і вчинки, все Його життя дратуватимуть багатьох людей, злитимуть їх, бентежать. Але Він є Спасителем для всіх народів і для кожної людини. І кожен має зробити вибір, повірити йому в це чи ні. І ніхто не уникне цього вибору, навіть ти, Маріє». Заклик до покаяння: Тому кожній людині на землі потрібно зробити цей вибір: повірити в Ісуса як свого особистого Спасителя чи ні. У Біблії написано, що всі люди, які не вірять в Ісуса, не зможуть самі позбутися своїх гріхів. Через свої гріхи вони будуть розділені з Богом назавжди. Якщо ж людина повірить, що тільки Ісус може врятувати від гріхів, вона стає дитиною Бога, і її дружба з Ісусом буде назавжди. Може, ти думаєш: «Ну, це схоже на казки чи фантастичний фільм». Чи може ти думаєш: «На землі так багато людей, цілі мільйони. Невже Ісус може бути Спасителем кожної людини? Можливо, ти думаєш так, бо не товаришуєш з Ісусом. Подумай, що ти вибереш? Якщо ти хочеш, щоб Ісус став і твоїм особистим Спасителем, підійди після заняття – ми поговоримо з тобою про це. Люди у храмі чули молитву Симеона і підійшли подивитися на дитину Марії та Йосипа. Давай і ти зараз уявиш себе одним із тих людей у ​​храмі. Давай розіграємо цю частину історії: тобі треба буде рухами показувати те, що я розповідаю. Ті люди в храмі, мабуть, почали перезиратися між собою і говорити один одному: «О, яка незвичайна молитва! Що ж це за особливий малюк? Дайте подивитись на нього!»

6. Ганна благословляє Немовля (вірші 36-38).

Підійшла й стара Анна. (Запропонуйте одному з дітей зіграти Ганну. Надягніть цій дитині на голову покривало.) Їй було вже 84 роки. Після смерті чоловіка вона жила при храмі. Вона була пророчицею. Знаєш хто це? (Відповіді дітей.) Анна служила Богу, молячись за інших людей. Ганна теж відчула, що ця дитина і є Спасителем, на яку вона теж давно чекала. Знаєш, що вона почала робити, коли зрозуміла? (Попросіть дитину, яка грає Анну, прочитати Лк. 2:38 з вашої Біблії.) Анна із захопленням розповідала всім, кого зустрічала в храмі, про дитину Ісуса та про те, Ким Він є! Всі люди, що стояли в храмі, почули, що Немовля Ісус – це Той Спаситель, якого Бог послав для кожної людини на землі. (Дякуйте дітям за допомогу в оповіданні цієї частини історії.)

7. Батьки разом з Ісусом повертаються додому (вірші 39, 40).

Коли Марія та Йосип виконали все, що було за законом, вони з маленьким Ісусом повернулися до Назарета. Незабаром Ісус почав говорити перші слова та ходити. Він ріс, як зростають усі діти. Він був такою самою дитиною, як і ти. Тому Він добре розуміє дітей. 3. Прийняття рішення Давай і ти цього тижня розповіси комусь про Спасителя Ісуса. Зараз у молитві ти можеш попросити Бога нагадати тих людей, з ким треба поговорити. Можливо, Бог покаже тобі тих, хто мешкає неподалік, і ти зможеш цього тижня з ними побачитися. А може, Господь нагадає тобі одного з тих, з ким ти часто бачишся (наприклад, у школі чи на тренуваннях). (Дайте час тихій молитві, потім роздайте кожній дитині по невеликому аркушу паперу.) Напиши тут імена трьох людей, яких тобі показав Бог. Давай помолимося, щоб Бог допоміг тобі розповісти людям про Ісуса.

Заучування біблійного вірша: Лк. 19:10

Вступ: Гра «Хто Він?» У цій грі потрібно буде відгадати по буквах два слова (повісьте на дошці наочність). Знаєш, що то за слова? Це те, Ким є Ісус. Наприклад, Він – Вчитель, Він – Цар царів, Він – Син Бога. Коли ти відгадаєш ці слова, то зможеш додати до цього списку ще одне визначення. Я записала ці два слова рисочками. Бачиш? Одна рисочка – це одна літера. Ти називатимеш якусь букву. Якщо вона є в цих словах, я напишу її над рисою. Якщо таких букв кілька, я запишу їх усі. (Діти грають. Відкривається фраза «Син Людський».) Бачиш, Ісус не лише Син Бога. Він ще й Син Людський. Обидва ці слова пишуться з великої літери. Як ти думаєш, чому Ісуса називають Сином Людським? (Відповіді дітей.) Так, Бог став людиною, Він народився як людина, щоб зробити щось для всіх людей. Пропозиція-зв'язок: Навіщо ж Бог став людиною? Давай знайдемо відповідь на це запитання у Біблії. Сам Ісус пояснив це. Читання: Про це написано в Євангелії від Луки. Яка за рахунком у Новому Завіті книга Луки? (Відповіді дітей.) Так, третя. У Євангелії від Луки необхідно знайти 19 розділ і у ній – 10 вірш. Якщо ти вже знайшов, допоможи тому, хто шукає. Коли всі відкрили Біблії та знайшли вірш, вчитель читає вголос сам, а діти стежать за ним за своїми Бібліями. Потім діти читають разом із учителем із Біблії, при цьому вчитель називає місце Писання до та після читання. Потім учитель вивішує наочний посібник із написаним віршем або відкриває заздалегідь написаний на дошці вірш і просить прочитати його з дошки: Луки 19:10: «Син Людський прийшов стягнути і врятувати загибле». Пояснення Дивись, тут написано "прийшов". Як Ісус прийшов на землю, ти вже знаєш: Він народився на землі, як звичайна людина . Навіщо це було потрібне? Відповідь записана далі у вірші: щоб «стягнути та врятувати загибле». Як ти розумієш слово «стягнути»? (Відповіді дітей.) Це означає шукати і знайти. А як ти розумієш слово «загибле»? Хто тут мається на увазі? (Відповіді дітей.) Так, це ті люди, які гинуть. А які люди гинуть? (Відповіді дітей.) Гинуть ті, хто не знає про Ісуса і Божий план спасіння. Ісус прийшов для того, щоб знайти таких людей і врятувати їх, тобто розповісти їм про Бога, щоб люди могли ухвалити рішення стати Його дітьми. Адже Ісус є Спасителем для всього світу. Тренування: Вчитель може допомогти дітям запам'ятати місце Святого Письма таким чином: “Що нагадують тобі перші три літери у слові “Луки”? Так, є така зброя зі стрілами. Як можна показати цибулю? Давай, коли ми говоритимемо, де в Біблії записаний цей вірш, то показуватимемо, що в нас у руках цибуля». Цей вірш легко завчити, повторюючи його з рухами. Ви можете придумати рухи самі чи разом із дітьми. Головне, щоб вони були простими. Придумуючи рух кожної фрази чи слова, ще раз промовляйте їх значення. Наприклад, фразу «Син Людський» ви можете показувати тим рухом, яким зазвичай показуєте слова «Ісус» або «Бог», адже саме про Нього йдеться. Давай повторимо цей вірш повільно, вдумуючись у кожне слово (2-3 рази з рухами). Застосування 1: Чи знаєш, через кого Ісус це робить? Через тебе та інших віруючих, які розповідають про Ісуса. Може, іноді ти не знаєш, як розповісти комусь про те, що Ісус є Спасителем. Насправді, це просто! Щоб розповідати про Ісуса, тобі не обов'язково вивчити на згадку довгу промову. Ти можеш розповідати своїми словами про те, як ти потоваришував з Ісусом, про те, як Бог допомагає тобі в житті, що Він робить для тебе та для інших християн. Ти можеш переказувати те, що запам'ятав на наших заняттях. Після цього заняття ти можеш розповісти про те, що Ісус Христос є Спасителем для всього світу, і пояснити своїми словами, як ти це розумієш. Тренування: Подивися на імена тих людей, які ти записав на аркуші. Давай зараз повторимо цей вірш, і щоразу замість слова «загибле» ти говоритимеш ім'я одного з цих людей, адже Ісус – Спаситель і для них теж (повторіть 3 рази). Застосування 2: Може, тобі іноді буває ніяково розповідати комусь про Ісуса. А може, навіть страшнувато буває: а раптом не зрозуміють чи навіть обзиватимуться! Не соромся просити у Бога допомоги робити це. Молись за тих, кого Бог тобі показав, і розмовляй із ними. Бог допоможе тобі, адже Ісус хоче стати Спасителем для кожної людини. Тренування: На вибір вчителя будь-який спосіб тренування, в якому діти могли б рухатися. Не забувайте повторювати місце Писання та руху. Перевірка розуміння: Що ти тепер можеш розповісти своєму другові або однокласнику про Ісуса?

Гра на повторення Гра «Класики»

Інвентар: аркуші паперу А4, крейда або шнур, м'яка іграшка. Хід гри: Вам знадобляться 7-10 аркушів формату А4. На них з одного боку напишіть цифри, з другого – призи чи якесь завдання (варіанти пропонуються нижче). Розкладіть їх на підлозі цифрами нагору в будь-якому порядку (у шаховому порядку, у кілька рядів, у вигляді класиків або якось по-іншому). Позначте стартову лінію (можна накреслити крейдою або покласти шнур). Розділіть дітей на дві команди. По черзі ставте командам запитання (див. нижче). Якщо команда відповідає правильно, то вона вибирає одного гравця, який зі стартової лінії зможе кинути м'яку іграшку на будь-яку цифру. Якщо іграшка з аркуша з'їде, кидок не зараховується. Якщо іграшка залишиться лежати на аркуші, тоді гравець підходить, перевертає аркуш і команда робить те, що там написано. Якщо команда дає неправильну відповідь на запитання, право перейти до іншої команди.

ПИТАННЯ ДЛЯ ГРИ:

Хто благословив маленького Ісуса у храмі? Чому Анна почала розповідати всім у храмі про Ісуса? Як ти розумієш пропозицію: «Ісус Христос є Спасителем для всього світу»? Розкажи вірш, записаний у Лк. 19:10. У якому місті народився Ісус – Спаситель усього світу? Чому Ісуса називають Спасителем? Що ти можеш зробити для людини, яка нічого не знає про Ісуса? Що ти зробиш цього тижня для одного з твоїх знайомих, які ще не дружать із Ісусом?

НАПИСИ З ЗВОРОТНОЇ СТОРОНИ ЛИСТІВ:

Нехай усі скажуть тобі «Браво! Браво! Браво!» Приз "3 скоринки". Розкажіть таблицю множення на 4. Приз "Кукуружні палички". Усією командою без слів покажіть верблюда. Приз "Горішки". Вручити медаль «Найкращий метальник м'яких іграшок». Приз "Крекери". (В якості призів можна використовувати подарунки, які доречні у вашій ситуації і які дозволяють ваші умови).

Під час написання статті використовувалися матеріали сайту childrenmission.net

Ціль:Розповісти дітям про воскресіння Ісуса Христа. Переконати їх, що Ісус є наш Господь.

Біблійна історія:ввоскресінняІсуса Христа (Мф.28: 1-7)

Золотий вірш: «…

Хід уроку

1. Вітання. Організаційний момент

Я вітаю вас ім'ям Господа нашого Ісуса Христа! Я дуже радий вас усіх бачити! Виявляйте дітям максимум уваги та любові, поцікавтеся, які у них новини, як їхнє самопочуття та настрій.

2. Молитва

Господь наш, Ісусе Христе! Ми всі дуже вдячні Тобі за сьогоднішній день, за Твою любов до нас. Нехай мчить Тобі вічна слава, як на небі, так і на землі. Ми поклоняємось Тобі, прославляємо Тебе. Благослови нас, наш урок. Амінь.

3. Мотивація

Який чудовий день наближається! Чи знаєте ви, що це за день? Чи чули ви щось про нього? Він має чудову назву – Великдень, тобто. визволення. Від чого, спитаєте ви? Чи хочете ви про це дізнатися?

4. Біблійна історія ( розповідь супроводжується ілюстраціями)

Три роки Ісус ходив зі своїми учнями по землі, творив різні чудеса: зцілював хворих, воскресив мертвих, сліпим відкривав очі, глухим давав слух, ходив водою, заспокоїв бурю на морі і багато інших чудес чинив Господь. І ось настав час, щоб зробити те, для чого Батько - Бог послав Його на землю.

Ісус прийшов на землю, щоб урятувати кожного з нас від гріха та смерті. Щоб ми могли помиритись з Богом. Адже гріх це не дає робити. Як же Ісус мав це зробити, запитаєте ви?

Ісуса любили всі, адже Він був такий співчутливий, дбайливий, люблячий. Він так багато доброго зробив для людей: навчав їх, годував, зцілював, допомагав, звільняв від гріха та хвороби. Але були люди, які заздрили Ісусові. А ви вже знаєте, що заздрість може призвести до поганих наслідків. Так сталося й у цій історії. Ісуса зрадили, потім Його схопили воїни. Вони били Його, сміялися з Нього, знущалися, а потім - стратили, розіп'яли на хресті. Багато хто з вас уже це чув. Коли Ісус помер, друзі-учні зняли Його з хреста та поховали у печері, яку закрили великим каменем. Всі друзі та учні Ісуса були дуже засмучені, адже Він помер, що тепер робити, вони не знали.

На третій день учні рано-вранці прийшли до печери, але що це? Камінь відвалений, печера відкрита? Куди ж подівся Ісус? Коли вони вискочили з гробниці, то побачили Ангела, котрий сидів на камені. Ангел їм сказав: Не шукайте живого серед мертвих! Його не тут! Він воскрес!». Воскрес – значить Ісус живий! Як вони зраділи!

Так, хлопці, наш Господь Ісус живий, Він воскрес і живе зараз на небесах. Ісус чекає на зустріч з кожним з нас! Ми повинні вірити, що Господь помер і воскрес, щоб ми могли жити. Слава Ісусу - Він воскрес!

5. Золотий вірш

«… Він воскрес із мертвих...» Мтф.28:7

Розучите з малюками вірш, змінюючи інтонацію або розділивши на команди на кшталт «Хто швидше». Прочитайте пасхальний вірш і обговоріть його. Поясніть, що дітям, щоВеликдень – це свято життя, всі радіють – радіють, говорять один одному про це, навіть природа радіє. Осанна - старе слово, воно означає, «так, йди швидше, Господи!». Так говорили люди, коли зустрічали Ісуса у Єрусалимі.

На наступному уроці, хлопці, ви теж розповідатимете красиві великодні вірші.

Христос воскрес – яка радість


Христос Воскрес!
Яка радість!
Радійте, гори, острови.
"Христос Воскрес!" -
Стверджую я всюди
Переможні слова.

Христос Воскрес!
Народи, співайте!
Лікуйте, звірі,
Птахи, ліс.
Христос Воскрес!
Йому Осанно!
Христос воістину воскрес!

6. Пісня

Вивчіть пісню «Радійте всі народи!»

7. Підсумок заняття

Після того, як Ісус воскрес, багато людей святкують цей день як свято визволення – визволення від гріха та смерті, перемоги над нею. Син Божий воскрес, став знову живим, це означає, що Він переміг смерть.

Ісус обіцяв тим, хто вірить у Нього, що вони будуть жити з Ним на небі. Він наш Господь, Спаситель усіх людей.

Будемо вірити нашому Господу, адже Він помер і воскрес, щоб ми могли помиритися з Богом, а потім потрапити на небеса. Пам'ятайте, що Він воскрес і зараз живий.

8. Молитва

Господь Ісусе! Пробач нам наші гріхи, дуже просимо Тебе. Ми також хочемо бути з Тобою на небесах. Допоможи нам завжди вірити, бути слухняними та добрими, як Ти. Благослови нас. Амінь

Домашній її завдання ня:

Роздайте дітям вірші до свята Великодня, щоб підготуватися до наступного уроку, можна по одному стовпчику, щоб зробити монтаж. (Див. матеріал уроку №28б)